Drugie spotkanie z Prezydentem Krzysztofem Żukiem

11 marca 2014 odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli Rady Kultury Przestrzeni z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem nt. Roku Jana Gehla.

Na spotkaniu Radę reprezentowali przewodniczący Jan Kamiński i Marcin Skrzypek, który przygotował prezentację wyświetloną z projektora na przyniesionym ekranie. Spotkanie potrwało ok. 1,5 h. Z krótkiego sprawozdania przesłanego dla Forum Kultury Przestrzeni:

Rozmawialiśmy o ogólnym problemie jakim jest brak myślenia o człowieku przy realizacji różnych inwestycji. Ten brak wymaga systemowej zmiany. Prezydent uważa, podobnie jak my, że należy być za inwestycjami uwzględniającymi jakość przestrzeni publicznych. Jako propozycje działań zaproponowaliśmy cykl 4 wzajemnych wizyt 2 w Kopenhadze, 2 w Lublinie, w celu wymiany doświadczeń i wypracowania celów, którymi możnaby zająć się w Lublinie. Równolegle Prezydent zaproponował byśmy wskazali miejsca w Lublinie, w których możnaby przeprowadzić pilotaż, we wdrożeniu projektowania przestrzeni zorientowanej na człowieka. Prezydent przedstawił nam także projekt „nasze podwórka i skwery”, realizowany przez UM i Wydział Architektury Politechniki Lubelskiej. Jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie, na którym mamy przedstawić propozycję dotyczącą miejsc pilotażowych.