Warsztaty Pieszego Lublina

 //  _ media  //  Pieszy Lublin

winieta z GW„Czy trudno Ci spacerować z dzieckiem w wózku po lubelskich chodnikach? Zielone światło na przejściu dla pieszych zapala się strasznie rzadko i dopiero wtedy, gdy wciśniesz guzik? Potykasz się o połamane przez samochody płyty chodnikowe?”. 2 lipca 2014 w Inkubatorze Medialno-Artystycznym w ACK „Chatka Żaka” odbyły się otwarte warsztaty Pieszego Lublina.

Dalsza część zaproszenia na warsztaty:

Przyjdź i opowiedz nam o swoich doświadczeniach. Wskaż na mapie Lublina miejsca, gdzie ciężko chodzi się na piechotę. Poszukamy wspólnie pomysłów na to, jak to zmienić – aby Lublin był bardziej przyjazny pieszym, a także bardziej dostępny dla osób na wózkach, rodziców z dziećmi czy seniorów o obniżonej sprawności ruchowej.

W opracowaniu planu działania pomoże nam Beata Lachowicz, wiceprezeska lubelskiej Fundacji Rozwoju Wolontariatu. Jest wykwalifikowaną trenerką, która posiada duże doświadczenie w realizowaniu projektów z różnych dziedzin. O szczegółach jej działalności możecie przeczytać na samym końcu tego tekstu. W przypadku pytań piszcie śmiało na naszej facebookowej grupie: https://www.facebook.com/groups/1491040621130154

Sprawozdanie z warsztatów:

Dzięki fajnej dyskusji moderowanej przez Beatę Lachowicz z Fundacji Rozwoju Wolontariatu ustaliliśmy, czym konkretnie chcielibyśmy zająć w najbliższym czasie. W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, dzięki czemu mogliśmy już wstępnie podzielić się zadaniami. Każdy z obecnych opisał największe jego zdaniem problemy pieszych w naszym mieście. Potem wspólnie wybraliśmy te najważniejsze:

1) kultura/mentalność,
2) złe parkowanie,
3) jakość ciągów pieszych,
4) komunikacja publiczna.

Całe spotkanie możecie obejrzeć/posłuchać pod tym linkiem: http://bambuser.com/v/4750074

Jeśli ktoś nie widział jeszcze artykułu o naszym spotkaniu w GW, to zapraszam do lektury artykuły Aleksandry Pacułek „Wszystko dla aut, a piesi? Lista nieprzyjaznych miejsc”